Працевлаштування осіб з інвалідністю

У Теплицькому районному центрі зайнятості відбулося засідання «круглого столу» за участі представників районної державної адміністрації та районної ради, управління Пенсійного фонду України в Теплицькому районі, профспілок району, голів Теплицької, Стражгородської, Росошанської територіальних громад, управління праці та соціального захисту населення Теплицької РДА, роботодавців, представників засобів масової інформації на тему «Працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями – важливий фактор у вирішенні соціальної проблеми зайнятості населення».

Мета заходу – визначити позитивні тенденції здійснення соціальної політики в частині зайнятості, а саме осіб з інвалідністю, показати проблеми і їх вирішення шляхом взаємодії органів влади, роботодавців, служби зайнятості та соціальних партнерів по реалізації Законів України «Про зайнятість населення» та «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

Відкрив засідання директор районного центру зайнятості Василь Мальона, який поінформував учасників про пріоритетні напрямки в роботі державної служби зайнятості, зокрема зупинився на питаннях щодо працевлаштування інвалідів, молоді, одиноких батьків, тобто соціально-вразливих категорій, які потребують особливої уваги. Напередодні Дня інвалідів директор районного центру зайнятості звернув увагу на актуальність повсякденної турботи про людей з інвалідністю. Саме створення робочих місць, працевлаштування цих категорій людей і надалі буде пріоритетом у роботі служби зайнятості. За січень-листопад 2014 року центром зайнятості працевлаштовано 11 інвалідів, що складає 31% від тих, які перебували на обліку в пошуку роботи.

Спеціалісти центру зайнятості поінформували присутніх щодо стимулювання роботодавців, які створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них громадян, недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці, та про стимулювання суб’єктів малого підприємництва до створення нових робочих місць у пріоритетних галузях економіки шляхом виплати компенсації в розмірі єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування. Також йшлося  про можливість отримання ваучера на навчання громадянами за 45 років, залучення незайнятого населення до участі в громадських роботах тощо.

Про необхідність продовження тісної співпраці служби зайнятості і територіальних громад сказала сільський голова с. Росоша Діна Гаврилюк. Вона загострила увагу на тому, щоб сільські ради ініціювали проведення громадських робіт з благоустрою населених пунктів, упорядкування об’єктів культурної спадщини, пам’ятників та місць поховання осіб, які загинули  у боротьбі за свободу і незалежність України.

Учасники «круглого столу» висловили впевненість у подальшій плідній співпраці по реалізації законодавства України про зайнятість населення, зокрема щодо надання соціальних послуг громадянам з обмеженими фізичними можливостями.

За підсумками проведеного заходу прийнято відповідні рекомендації. В них узагальнено пропозиції і побажання учасників «круглого столу».

 

Джерело: Вінницький обласний центр зайнятості >>