Про проблеми людей з інвалідністю - у радіоефірі

Про проблеми працевлаштування людей із інвалідністю та про роботу з цією категорією громадян розповіла в ефірі радіо «РосьФМ» Черккаської облдержтелерадіокомпанії перший заступник директора Черкаського обласного центру зайнятості Марина Сорокіна.

Слід зазначити, що робота центрів зайнятості з особливими клієнтами базується на принципі «вакансія під людину, а не людина під вакансію». Здійснюється пошук робочого місця для конкрет­ної людини, а не просто пропонуються вакан­сії, які заявляються роботодавцями до служби зайнятості.

Марина Вікторівна розповіла, що фахівці центрів зайнятості області створюють умови для того, щоб люди з особливими потребами могли безперешкодно скористатися цілим рядом послуг. Обладнані спеціальні місця для людей з інвалідністю, є можливість вільного доступу до Інтернету, пандуси, кнопки виклику. Слухачі також довідалися, що з вакансіями по всій Україні можна ознайомитися і самостійно - на офіційних сайтах Державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua та www.trud.gov.ua. Крім того, є окремий сайт, розрахований на працевлаштування осіб з інвалідністю: www.intrud.gov.ua. У режимі «on-line» можна здійснювати оперативний пошук вакансій та працівників у межах всієї країни.

Щоб вселити впевненість у власні сили, повернути до трудової діяльності, людей з інвалідністю разом з іншими клієнтами залучають до участі в різноманітних семінарах. Для них проводять і спеціалізовані семінари. З людьми працюють профконсультанти, які мають психологічну освіту.

Проводиться також роз’яснювальна робота з працедавцями. На жаль, нині роботодавці готові запропонувати людям з інвалідністю посади, які не потребують кваліфікаційної підготовки (робітник з благоустрою, двірник, охоронник, прибиральник). Середня заробітна плата становить близько 1500 грн. Фахівці служби зайнятості переконують працедавців у необхідності збільшувати рівень заробітної плати, підвищувати якість вакансій.

 Поряд з тим, службою зайнятості використовуються передбачені законодавством стимули для підприємств.  Одним із дієвих механізмів стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць є надання компенсації витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. 

Враховуючи економічну спрямованість Черкащини, щомісяця роботодавець може отримати компенсацію у розмірі близько 825,00 грн., за рік загальна сума компенсації складе біля 9 тис. грн.

За нинішній рік роботодавцям області профінансовано на виплату компенсації єдиного соціального внеску понад 3 млн грн. Майже півтисячі безробітних були працевлаштовані таким чином.

Загалом же, від початку року на обліку в центрах зайнятості перебувало майже дві тисячі зареєстрованих безробітних з інвалідністю, з них працевлаштовано 518 осіб, 224 особи проходили навчання за направленням служби зайнятості, 191 особу було залучено до участі в громадських та інших тимчасових роботах. В цьому році 99 осіб із інвалідністю розпочали власну справу шляхом отримання одноразово допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю.

 

Джерело: Черкаський обласний центр зайнятості >>