Проінформований - значить "озброєний"

Людям з обмеженими фізичними можливостями робота потрібна не лише для того, щоб мати заробіток, а ще й для того, щоб відчути себе потрібними, щоб мати коло спілкування, яке зазвичай дає колектив. Для даної категорії людей постійна робота – це можливість підвищити свій соціальний статус і рівень добробуту. 

27 листопада в приміщенні Вільногірського міського центру зайнятості відбувся семінар для осіб з особливими потребами, що перебувають на обліку в центрі зайнятості. На семінар була запрошена головний спеціаліст відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення Управління соціального захисту населення Департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Василенко Світлана Володимирівна.

Фахівці відділу надання соціальних послуг міського центру зайнятості  розповіли присутнім історію виникнення Міжнародного дня інвалідів, що цей день є щорічною подією, яка спрямована на посилення уваги суспільства до проблем інвалідів, захисту їх прав. При обслуговуванні громадян цієї категорії у центрі зайнятості забезпечується адресний та індивідуальний підхід до кожного, враховуються потреби та можливості особи, рекомендації медико-соціальної експертної комісії та індивідуальної програми реабілітації інваліда. Шукачів роботи ознайомили з наявними вакансіями по місту, послугами служби зайнятості; розповіли про заходи, що проводять фахівці центру зайнятості для прискорення працевлаштування особливих людей.

Також учасників зустрічі поінформували про діяльність громадської організації «Едельвейс», яка на даний час шукає однодумців для спільної роботи, щоб допомагати особам з інвалідністю. Зацікавлені отримали контактну інформацію.

Під час свого виступу представник Управління соціального захисту населення Департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Світлана Василенко розповіла про пільги, які мають особи з інвалідністю відповідно до чинного законодавства. Зокрема, вона поінформувала про право на безоплатний проїзд у міському транспорті, право на 50-відсоткову знижку вартості проїзду на внутрішніх лініях повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня до 15 травня; про безоплатне забезпечення санітарно-курортними путівками за наявності медичних показань; про можливість безоплатно отримати засоби для полегшення пересування, протезні вироби; про можливість отримання автомобіля за наявності відповідного медичного висновку. Світлана Володимирівна звернула увагу на можливість навчання у Всеукраїнському центрі реабілітації інвалідів: презентувала професії, якими можливо оволодіти навчаючись у Центрі, інформувала щодо умов вступу та переліку необхідних документів. Шукачі роботи почули історії успішного навчання інвалідів – мешканців Вільногірська та їх подальшого працевлаштування за набутими  професіями.

Кожен бажаючий мав можливість поставити запитання на хвилюючі теми, зокрема про додаткову грошову допомогу.

Проведений захід розширив уявлення запрошених про соціальну захищеність інвалідів з боку держави, про можливість отримання допомоги від громадських організацій, зміцнив віру у свої сили.

 

Фотоілюстрації до публікації >>

 

Джерело: Дніпропетровський обласний центр азйнятості >>