Вирішення проблем зайнятості інвалідів - наше спільне завдання

3 грудня українське суспільство відзначає Міжнародний день інвалідів. Зайнятість є однією із сфер створення рівних можливостей для осіб з особливими потребами.

Фахівці Павлоградського міськрайонного центру зайнятості у рамках відзначення Міжнародного дня інвалідів та з метою привернення уваги громадськості до проблем людей з фізичними вадами провели «круглий стіл» для роботодавців на тему «Вирішення проблем зайнятості інвалідів – наше спільне завдання» та ярмарок вакансій для неповносправнихосіб.

У заходах взяли участь представники Павлоградської міжрайонної МСЕК та 12 роботодавців міста Павлоград і Павлоградського району, які мали вакансії для працевлаштування інвалідів.

Із вступним словом до учасників семінару звернулася директор Павлоградськогоміськрайонного центру зайнятості Валентина Дробот. Вона сказала, що сьогодні служба зайнятості всебічно сприяє залученню людей з інвалідністю до соціально-трудових відносин шляхом надання соціальних послуг. Це: підбір підходящої роботи, професійна орієнтація, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці шляхом організації професійного навчання та перенавчання, сприяння у започаткуванні власного бізнесу, залучення до громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру. Однак, збільшення кількості соціальних послуг, що надаються службою зайнятості та підвищення їх якості не забезпечать зменшення рівня безробіття зазначеної категорії населення. Кожен роботодавець мусить розуміти, що серед професіоналів різного рівня кваліфікації можуть бути люди з інвалідністю, які хочуть і можуть працювати. Тільки плідна співпраця центру зайнятості та роботодавців принесе бажані результати і стане джерелом благополуччя людей з особливими потребами.

Заступник начальника відділу надання соціальних послуг міськрайонної служби зайнятості Людмила Векленко розповіла про те, що цього року Павлоградськийміськрайцентр зайнятості допоміг знайти роботу 42 особам з інвалідністю, 7 – пройшли професійне навчання, 3 особи виявили бажання здійснювати підприємницьку діяльність, отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю та вже працюють за обраним напрямком. Профорієнтаційними послугами охоплені 59 неповносправних осіб.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Світлана Ціпура ознайомила присутніх із переліком та змістом послуг центру зайнятості, що надаються роботодавцям щодо працевлаштування інвалідів. Вона акцентувала увагу на тому, що не всі керівники підприємств, установ та організацій сьогодні усвідомлюють важливість інтеграціїнеповносправних осіб у трудове життя. Часто не докладають зусиль щодо виконання встановленого нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, не виявляють бажання скористатися дотаційними коштами Фонду соціального захисту інвалідів для створення спеціальних робочих місць для громадян з вадами здоров’я.

Учасники заходу активно обмінювалися думками, висловлювали чимало слушних пропозицій і побажань щодо соціального захисту осіб з інвалідністю. Було зауважено, що досягнути позитивних зрушень можна за умови результативної співпраці всіх зацікавлених сторін, небайдужого ставлення до розв’язання проблем життєдіяльності неповносправнихосіб, готовності вчасно надати руку підтримки.

Після засідання «круглого столу» запрошені роботодавці мали змогу ярмаркувати.Вони  ознайомили присутніх з наявними вакансіями для людей з особливими потребами, умовами праці, характером та режимом роботи. Особливу увагу звертали на повний соціальний пакет, що надається працівнику, та вимоги до претендентів на робочі місця.

У ході проведення заходу безробітні з інвалідністю поставили багато питань роботодавцям та фахівцям міськрайонного центру зайнятості, на які надавалися змістовні відповіді.

Під час проведення ярмарку вакансій 2 інваліди домовилися про подальшу співбесіду з керівниками безпосередньо на підприємствах. Особам, що не знайшли під час проведення ярмарку для себе роботи, надано допомогу в складанні резюме для розміщення в банку даних шукачів роботи та подальшого пошуку для них вакансій.

Наостанок директор міськрайонного центру зайнятості Валентина Дроботзапропонувала підприємствам, установам та організаціям з розумінням поставитися до реалізації соціальних програм щодо сприяння поліпшення рівня життя людей з інвалідністю та висловила побажання  на подальшу співпрацю.

 

Джерело: Дніпропетровський обласний центр зайнятості >>