12.04.2018 | 17:37

Сьогодні, 12 квітня, за підтримки державної служби зайнятості у Києві стартував семінар TAIEX з питань соціального підприємництва. Протягом двох днів експерти з країн-членів ЄС представлять свій досвід, щодо мети створення та застосування соціальних підприємств. Вони також представлять своє бачення ролі служби зайнятості у їх створенні та практику Європейського Союзу щодо державної підтримки соціальних підприємств.

«Надання якісних соціальних послуг людям, які не можуть на рівних конкурувати на ринку праці, залишається приорітетним напрямком діяльності Служби. Адже сьогодні ведеться робота над поглибленням вивчення економіки ринків праці. В регіонах спільно з управліннями економіки, роботодавцями, інвесторами вивчається потреба у кадрах, з метою проведення відповідної профорієнтаційної роботи, організації профнавчання та оперативного укомплектування робочих місць», ‒ зазначив під час вступного слова Начальник Управління міжнародного співробітництва, зв’язків з громадськістю та ЗМІ Святослав Лешик.

Основними питаннями, які обговорюватимуться протягом двох днів, буде роз’яснення понять «соціальне підприємництво», «інноваційність» в контексті теми, представлення практичного досвіду Фінляндії щодо державної підтримки соціальних підприємств тощо.

Експертами, які підійматимуть найбільш актуальні питання, виступають Старший радник Національного інституту здоров’я і добробуту (Фінляндія) Манніла Сімо та Директор Інституту соціальної економіки (Греція) Насіулас Іоанніс.

До участі у заході запрошено представників Державної служби занятості (Центрального апарату) та з усіх регіональних центрів зайнятості України, Мінсоцполітики, Мінекономрозвитку, Інституту підготовки кадрів ДСЗУ.

 

Довідково: TAIEX (Technical Assistance Information Exchange) – це інструмент зовнішньої допомоги, що надається Європейською Комісією для обміну інформацією з метою розбудови інституціональної спроможності, необхідної для адаптації національного законодавства до ЄС.

Інструмент технічної допомоги та обміну інформацією (TAIEX) був заснований Генеральним Директоратом Європейської Комісії з питань розширення у 1996 році як програма, що покликана допомагати країнам-кандидатам у стислі терміни розв’язати питання запровадження законодавства ЄС. Завдання ТАІЕХ полягає в спрощеному механізмі передачі та обміні передовим досвідом між країнами-бенефіціарами й країнами – членами Європейського союзу.