13.04.2018 | 15:40

Сьогодні, 13 квітня, відбулася робоча зустріч в.о. Голови Державної служби зайнятості Валерія Ярошенка з представниками МОП Сергієм Савчуком та Джемалом Ходжічем. Метою зустрічі стало обговорення впровадження Проекту «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні».

«Для нас є дуже важливим реалізація даного проекту в Україні, адже нам необхідно знаходити шляхи взаємодії всіх інституцій, які приймають учать у формуванні ринку праці. Нажаль, наразі відсутня система, яка має на меті не просто отримання освіти, а отримання роботи. Саме тому ми спостерігаємо такий великий дисбаланс між попитом та пропозицією на робочу силу. Це в свою чергу призводить до таких негативних факторів як трудова міграція. Тільки у 2017 році 45% осіб, які пройшли перенавчання на робітничу професію за направленням Служби зайнятості – мали вищу освіту. Тому зараз необхідно усіма силами стабілізувати дану ситуацію і ми маємо великі сподівання на впровадження даного Проекту», - зазначив В. Ярошенко.

Вже найближчим часом, орієнтовно в кінці червня, даний Проект офіційно стартуватиме в Україні. Допоки тривають організаційні процеси, в ході яких планується визначення двох областей, які стануть пілотними на наступні 2 роки. Після – приєднаються ще 2 області. При цьому, регіональні центри зайнятості відіграватимуть ключову роль в ході всіх заходів, адже практикуватиметься європейський досвід ринку праці та служб зайнятості.

В свою чергу Старший технічний радник Проекту Джемал Ходжіч наголосив на тому, що вони планують побачити основні три результати: по-перше – вдосконалення управління державного ринку праці, по-друге – зменшення розриву між попитом та пропозицією на ринку праці, по-третє – вдосконалення соціального діалогу. Реалізація всіх заходів буде як на державному так і на обласному рівні.

Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук підкреслив, що Служба зайнятості вже доклала багато зусиль, аби якомога швидше реалізувати даний Проект. І навіть в подальшому до складу робочої групи, яка впроваджуватиме, а потім вестиме супровід та аналізуватиме результати, обов’язково долучать фахівців Служби зайнятості. Адже державна служба зайнятості є головним партнером МОП, після Мінсоцполітики.