10.04.2018 | 12:48

06 квітня 2018 року на базі Запорізького професійного ліцею залізничного транспорту відбувся профорієнтаційний квест для учнів 8 класів «Робітничий орієнтир».

Слід зазначити, що в області вже довгий час ефективно проходить профорієнтаційний проект «START PROFI Обирай. Вирішуй. Дій», головною метою якого є інформування школярів про безмежний світ професій та формування мотивації до вибору професій, затребуваних у Запорізькому регіоні. У рамках цього проекту фахівці служби зайнятості проводять для школярів ознайомлюючі екскурсії на підприємства міста, профорієнтаційні квести тощо. Діти активно беруть участь у конкурсах малюнків, презентаціях, підготовці бізнес-планів та проектів.

Старшокласники, які ще не визначилися з вибором професії, можуть завітати до центру зайнятості, отримати поради фахівців та пройти професійне тестування.

Заступник Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Юлія Жовтяк зазначає, що службою зайнятості профорієнтаційній роботі приділяється дуже велика увага. І акцент робиться саме на інноваційних формах роботи, які допомагають молоді зробити правильний вибір свого професійного шляху. «Коли професія вибрана правильно, вона ніколи не буде важкою!»  – поділилась Ю. Жовтяк.

«Професійний квест – це гра, яка сприяє свідомому професійному самовизначенню школярів, і, як наслідок – попередженню молодіжного безробіття та забезпеченню провідних сфер промисловості регіону кваліфікованими фахівцями. З початку року спеціалістами центрів зайнятості області проведено вже 40 квестів, учасниками яких стали понад 1200 школярів» – зазначила директор Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік.

Діти випробували себе на станціях «Верстатник», «Слюсар», «Електрогазозварник», «Машиніст», «Провідник», виконували завдання досвідчених майстрів, проявляли свої вміння та отримували заслужені бали. Школярі охоче спілкувались із вихованцями ліцею та слухали їхні поради.

Свято закінчилось, але залишились приємні спогади та сподівання, що цей проект допоможе школярам у виборі професії.